Blog

Nowe spojrzenie na motywację

🤔Czy kiedy przechodzimy na ten świat, jesteśmy zaprogramowani na pasywność i obojętność?

Czy może zaprogramowani jesteśmy na aktywność, zaangażowanie, autonomię, ciekawość i samoukierunkowanie?

❌Metoda motywacji w firmach „kija i marchewki” już nie działa.

👉Pragniemy zaangażowania, a nie podporządkowania.

Wideo: Inteligencja emocjonalna w pracy

👉 Żyjemy w czasach, które przyniosły nowe zasady oceny naszej pracy. Mierzy się nas nową miarą, nie tylko według tego, jacy jesteśmy bystrzy, jakie mamy przygotowanie czy wiedzę fachową, ale także jak dajemy radę z samym sobą i z innymi.

👉 Im bardziej skomplikowana jest praca, tym większe znaczenie odgrywa przy jej wykonywaniu inteligencja emocjonalna, choćby dlatego, że niedostatek tych umiejętności może przeszkadzać w wykorzystywaniu wiedzy fachowej czy intelektu danej osoby.

Chcesz więcej miłości i zaufania w związku? Poznaj 7 wskazówek do empatycznego słuchania

Kiedy ostatni raz poczułaś, że zostałaś wysłuchana?

Kiedy ostatnio miałaś wrażenie, że osoba z którą rozmawiasz jest całą sobą z tobą, jest całkowicie zaangażowana w rozmowę, zainteresowana każdym twoim słowem, widzi i czuje twój wyjątkowy świat, rozumie twoje emocje a pomiędzy wami jest zaufanie? Przy tym nie krytykuje, nie ocenia, nie porównuje ze swoim życiem, nie przerywa i nie proponuje tobie swojego rozwiązania.

Mój nowy dyplom :)

Rozwijam się aby oferować najwyższej jakości usługi Klientom.

Cieszę się, że robię to, co lubię, bo praca z drugim człowiekiem daje mi ogromną satysfakcję.

W ciągu 5 miesięcy szkolenia  wzbogaciłam swoją praktykę o nowe metody, narzędzia, wiedzę i mentoring z ekspertami akredytowanymi przez International Coach Federation Coach Training Program, part of ACTP program.

To był wspaniały czas z CoachWise.

Zdjęcie: Beata Bryll

Jesteś owocem swoich wyborów, a nie ofiarą okoliczności

Każdy z nas przechodzi różne okresy w swoim życiu. Może dziś u Ciebie układa się wszystko tak jak chcesz, a może stoisz w obliczu trudności, tragedii lub dużej zmiany życiowej.

Trudne okresy są nieodłączną częścią naszego życia. Nikt nam nie obiecał, że życie będzie zawsze toczyć się tak, jak chcemy i będzie łatwe.

Jak pokazuje doświadczenie życiowe – bolesne sytuacje często niosą w sobie okazje, podczas których możemy się uczyć i najbardziej się rozwijać. Twoja reakcja na trudności życiowe jest najważniejsza i określa czy będziesz mieć postawę „zwycięzca” czy „ofiara”.