Blog

Twoje Konto w Banku Emocjonalnym decyduje o Twoim życiu

„Nie potrafimy żyć bez człowieka, który nas lubi, dla którego jesteśmy warci wiele zachodu, który dzieli z nami radość i ból, w sercu którego mamy zapewnione trwale miejsce. Bez człowieka, któremu możemy ufać, który się o nas troszczy, u którego jesteśmy zawsze witani. Przez cale życie, świadomi lub mniej, szukamy drugiego człowieka ” – pisze flamandzki pisarz i zakonnik Phil Bosmans. Szukamy rodzinnego ciepła, zaufanego przyjaciela, miłosnego związku.

Od jakości relacji, klimatu emocjonalnego z naszymi rodzinami, znajomymi, podwładnymi, zespołami zależy jakość naszego życia.

Czy mój punkt widzenia kryje w sobie jedyną prawdę?

Była sobie kaczka, która zniosła cztery jajka.

Kiedy je wysiadywała, przyszedł lis, rzucił się na gniazdo i zabił ją. Ale nie wiadomo z jakiego powodu przed ucieczką nie zjadł jajek, które pozostały w gnieździe.

Przechodząc tamtędy, pewna kwoka zauważyła porzucone gniazdo.

Posłuszna swemu instynktowi usadowiła się na jajkach, aby je wysiedzieć.

Menedżer w świecie relacji

Liderzy nigdy nie osiągają sukcesu w pojedynkę.

Wiedzą, aby realizować swoje cele, powinni budować dające wsparcie sieci relacji nie tylko ze swoimi podwładnymi, przełożonym, również i z innymi menedżerami, kluczowymi klientami, dostawcami, kluczowymi zewnętrznymi grupami. 

Dlatego poświęcają wiele dodatkowej uwagi i energii na pozyskanie ich wsparcia.

Aby efektywnie tworzyć więzi pomiędzy ludźmi i zdobywać ich poparcie dla realizacji pomysłów i celów, potrzebnie dobrze wiedzieć o ich oczekiwaniach i wymaganiach.