Poznaj 6 wskazówek: Jak Być Nikim Innym, Jak Tylko Sobą

„Być nikim innym, jak tylko sobą, w świecie, który w dzień i w nocy ze wszystkich sił stara się zrobić z Ciebie przeciętniaka, oznacza podjęcie najcięższej bitwy, jaką może stworzyć istota ludzka; i prowadzenie tej walki bez końca”

E.E.Cummings

1. Stawiasz szczęcie innych ludzi nad swoim osobistym szczęściem.

Najpierw uszczęśliwiaj i zadbaj o siebie, a potem uszczęśliwiaj i dbaj o innych.

2. Martwisz się zbytnio o to, co inni pomyślą o tobie. Przestań myśleć o tym, jak inni Cię widzą.

Prawda jest taka, że inni ludzie są zbyt zajęci sobą i swoim własnym życiem, żeby myśleć o Tobie. Nic złego w byciu na niskim stanowisku, emerytem, singlem, nie zarobić kolejnego miliona złotych w tym roku… najważniejsze pytanie brzmi, jak Ty się czujesz z tym? – a nie to co inni o tym sądzą.

3. Żyjesz życiem innych ludzi; nie zgodnym z Tobą i Twoimi wartościami – bo nie poznajesz siebie.

Poznaj Ciebie, kim jesteś i co odróżnia cię od innych. Potrzeba naprawdę ciężkiej pracy, aby ustalić, kim jesteśmy i „być nikim innym jak tylko sobą”, ale ta inwestycja się opłaca. Kiedy będziesz mieć wyraźne poczucie swojej tożsamości, wszystko inne przyjdzie całkiem naturalnie.

4. Nie rozwijasz swoich mocnych stron.

Postaw na samorozwój i samorealizację, czyli na zrozumienie i wykorzystywanie w życiu swoich mocnych stron, talentów i umiejętności. Skoncentruj się na doskonaleniu swoich atutów. Czy jesteś świadom swoich mocnych stron i atutów?

5. Pracujesz w pracy, której nie lubisz, która nie daje Tobie satysfakcji.

Postaraj się zmienić ją. W życiu zawodowym poszukaj dla siebie pozycji, na której osiągniesz najlepsze wyniki. Znajdziesz ją tam, gdzie będziesz robić to, co umiesz najlepiej i wykorzystywać swoje mocne strony.

6. Osądzasz innych ludzi.

Przestań mieć potrzebę oceniania innych, narzucania im swojego punktu widzenia i swojego życiowego standardu. Lepiej zacznij korzystać z bogactwa, które niesie inność ludzi w Twoim życiu. Będziesz podejmować lepsze życiowe decyzje jeśli poznasz inne zdanie na Twój temat.

7. Ludzie przygnębiają i przetłaczają Cię.

Mamy pięć osób, z którymi spędzamy większość naszego czasu i do których upodobniamy się. Jaki wpływ ma na Ciebie twoje najbliższe otoczenie? Podnosi na duchu lub przygnębia? O Twoim sukcesie i porażce decyduje Twoje bliższe otoczenie. Masz prawo wybierać ludzi z którymi spędzasz czas. Wybierz ich mądrze.

8. Nie wiesz dokąd zmierzasz.

Nie masz poczucia kierunku. Bardzo trudno jest się obudzić rano czując się świetnie, jeśli nie masz żadnych osobistych wybitnych planów. Odkryj swój cel. Wyznacz kluczowe kierunki działania i podążaj za nimi. Jak chcesz żeby wykładało Twoje życie za 5 lat?

Podziel się: